یک طرفه شدن تماس خط شهری در ایزابل

b2never

عضو جدید
2023 , October 23
6
1
3
سلام
وقت بخیر
تو ایزابل من 2 ترانک برای 2 خط شهری هست و پینگ SBC مخابرات رو هم دارم ، هر دو رجیستر شدن و میتونم از داخلی با گرفتن 9 به موبایلم تماس بگیرم و مشکلی هم نداره.
ولی وقتی با موبایل به هر دو خط شهری زنگ میزنم میگه اشغال می باشد. حتی لاگ استریسک رو هم همون موقع میگیرم هیچ اتفاقی رو نشون نمیده. در ولقع اصلا تماس وارد مرکز تلفن نمیشه
مودم زایکسل هست و کانکشن voip رو حالت بریج قرار داره و همونطور که گفتم پینگ GW و SBC رو دارم.
کارشناس مخابرات مودم رو در حالت Routing(IPoE) قرار داد و خط ها رو روی مودم رجیستر کرد و تلفن آنالوگ رو به مودم زد و مشکلی نداشت ، هم تلفن زنگ خورد و هم زنگ زد. به خاطر همین میگه مشکل از سمت مخابرات نیست.

پیوست ها

• 19.3 کیلوبایت بازدیدها: 5
  • 43.9 کیلوبایت بازدیدها: 6

خانم کارگری

عضو جدید
2023 , October 5
15
2
3
سلام وقت بخیر
در ایزابل inbound route تعریف کنید و تماس های ورودی را به مقصد مشخص (مثال داخلی مورد نظر) هدایت کنید، باید مشکل برطرف گردد.

b2never

عضو جدید
2023 , October 23
6
1
3
سلام
inbound route داره
تماس وارد مرکز تلفن نمی شه که توسط inbound route مسیریابی بشه

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
لطفا
insecure=port,invite
قرار دهید و نتیجه رو اعلام بفرمایید

b2never

عضو جدید
2023 , October 23
6
1
3
لطفا
insecure=port,invite
قرار دهید و نتیجه رو اعلام بفرمایید
سلام
بعد از چند روز بدون اینکه تغییری بدم هر دو خط درست شدن ولی بعد از چند روز یکی از خط ها دوباره به همون حالت برگشت و از بیرون بوق اشغال می زنه.
insecure=port,invite رو روی خطی که قطعه زدم و تغییری نکرد.
فقط یه توضیح دیگه هم اضافه کنم اینکه این خطی که الان از بیرون تماس باهاش برقرار نمیشه تا قبل از قطع شدن روی سرور 192.168.16.250 مخابرات رجیستر بود و خط دیگه روی سرور 192.168.16.254 مخابرات.
چون دیگه روی سرور 250 رجیستر نشد ترانکشو انداختم روی 254.
کارشناس مخابرات هم که اومد روی مودم خط ها رو رجیستر و تست کرد هر دو رو روی 254 گذاشته بود و مشکلی نداشت.
مخابرات چون خط ها روی مودم رجیستر و تست میشن و کار میکنن هیچ جوره قبول نمیکنه مشکل از سمت اونهاست.
مرسی

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
ممکنه مشکل شما در شبکه داخلی و nat هم باشه
اما در تنظیمات ترانک
لطفا گزینه qualify رو اگر نوشتید بردارید

b2never

عضو جدید
2023 , October 23
6
1
3
سلام
در نهایت مشکل با جابجا کردن رجیستر خط ها روی سرور ها برطرف شد.
به این صورت که خطی که قبلا رو سرور 254 بود رو روی 250 و خطی که روی 250 بود رو روی 254 رجیستر کردم و وصل شدن و قطعی هم ندارم وتماس ها هم دو طرفه برقراره
عجیبه

• Like
Reactions: HFS