نحوه پارال کردن تلفنt7730

saeedz

عضو جدید
2023 , November 29
27
0
1
با سلام خدمت دوستان
ما در حال حاضر یک تلفن در اتاق منشی روی جک 01داریم و با برنامه کد610وارد برنامه پارال شدیم وچون زیر منویی نداشت بنظر فعال شده است
در اتاق یک از معاونین با داخلی 105یک عدد سانترال می باشد که بعضا جلسه در این اتاق برگزار می شود و روی میز جلسه می‌خواهیم یک تلفن بگذاریم که امکان تماس نفرات بدون ترک میز و رساندن به تلفن اصلی برقرار گردد
1)آیا با یک سوکت 1 به 2 و اضافه کردن یک تلفن معمولی این امان فراهم می‌گردد (با تلفن معمولی امتحان شد فقط بوق ممتد می زند و امکان استفاده نداشت)
2)آیا بایستی تلفن دوم از نوع سانترال باشد؟
3)اگر تلفن معمولی کفایت می‌کند پس مشکل کجاست و چگونه می‌توان به داخلی ها و خطوط مستقیم دسترسی پیدا کرد
4)آیا اضافه کردن تلفن دوم به یک سیم ورودی سانترال اتاق مشکلی برای باکس اصلی بوجود نمی آورد و این امکان برای چند خط داخلی سانترال وجود دارد تا بتوان از تلفن دوم استفاده کرد(منظور معاونتهای دیگر مجموعه می باشد)
با تشکر در صورت وجود ويديويي آموزشی در این خصوص لطفا ارسال بفرمایید

با سلام دوست عزیز در سانترال 24*8 فقط امکان پارال گوشی های هایبرید با یک گوشی معمولی انالوگ امکان دارد برنامه 610 وصل تلفن پارال به صورت دو سیم سبز وقرمز کیستون دارای بوق به تلفن انالوگ دو سیم این دو گوشی با هم زنگ خواهند خورد در زمان استفاده از هر کدام از گوشیها گوشی دومی قابل استفاده نمی باشد

saeedz

عضو جدید
2023 , November 29
27
0
1
سلام و ممنون از وقتی که گذاشنید
بنده کد 610 را از جک 01 منشی زدم و فقط یک گزینه پارال وجود داشت و کلیدهای دیگر که در فعال کردن آن در گروه زده شده بود بترتیب sp phoneو autoansنزدم یعنی فعال نشده؟
درضمن طبق فرمایش شما من یک سانترال با یک سوکت 2راهه با سانترال خودم وصل کردم و امکان استفاده داشت این به معنی پارال نیست
مورد بعدی بنده بجای یک گوشی سانترال یک گوشی آنالوگ پاناسونیک وصل کردم ولی فقط بوق ممتد میزنه و هیچ شماره ای نمیشه گرفت آیا بدین معنی نیست که از جک1هنوز پارال فعال نشده؟
ممنون از راهنمایی شما کارشناس گرامی

با سلام دوست عزیز احتمالا دوسیم وسط که بوق دار ند اتصالی دارد با این حال تلفن پرالل را در محل اصلی بعد از اجرای کد 610 روی خروجی سیم وسط کیستون تست کنید درضمن گزینه پارال فقط در مورد یک تلفن هایبرید 7730 ویک تلفن ساده معمولی امکان دارد در مورد دو گوشی هایبرید امکان پذیر نیست

saeedz

عضو جدید
2023 , November 29
27
0
1
سلام دوست عزیز
ببخشید در سانترال 824 حداکثر درچند داخلی امکان پارال وجود دارد اگه این امکان در همه داخلیها به حالت Enable ر بیاید آیا مشکلی را به لحاظ کیفی یا فشار به باکس وارد می نماید و یا اصولا محدودیت دارد مثلا حداکثر 3 داخلی

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام
پارالل را پیشنهاد نمیکنیم چون دو تلفن می توانند صدای یک دیگر را داشته باشند یا با هم زنگ بخورند
اگر با این موارد مشکلی ندارید، هیچ مسئله دیگری ندارد.