مشکل ارسال کد DTMF

Emami.ahmad

عضو جدید
2024 , February 1
1
0
1
سلام،
دوستان مشکلی در یک مرکز تلفن داریم ممنون میشم راهنمایی کنید
یک سیپ ترانک مخابرات رو به سرور ایزابل متصل کردیم و در پارامترهای سیپ ترانک dtmf mode=auto قرار داده شده
سیپ ترانک متصل هست و تماس های ورودی و خروجی برقرار میشه
مشکلی که وجود داره این هست که با یک شماره شهری دیگر تماس میگیریم ، اونطرف روی منشی گویا هست و باید یک عددی رو به عنوان‌ کد ، مثلا 1234 وارد کنیم و در انتها# رو بگیریم، بطور تصادفی در برخی تماس ها #1234 رو‌ میگیریم و کد قبول میشه، قطع میکنیم و دوباره تماس میگیریم #1234 رو‌میگیریم و اونطرف پیغام میدهد کد اشتباه است
در حالیکه با موبایل هرچند بار تماس میگیریم و #1234 رو‌میگیریم اوکی هست ولی از روی گوشی های داخل شرکت مثلا ۲ بار اول تماس میگیریم و کد قبول نمیشه دفعه سوم تماس میگیریم قبول میشه، خیلی تصادفی و رندوم مثلا یکبار میشه،۳بار نمیشه و…

با تنظیمات dtmf در ترانک،داخلی و روی خود گوشی هم حالت های مختلف رو چک کردم auto,rfc2833 و.. باز هم ‌مشکل حل نشد

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام
به نظر من و تجربه ای که در این زمینه دارم ، متاسفانه این مشکلات به سرور های مخابرات و عدم هماهنگی بین مراکز مخابرات مربوط هست
در گذشته این موارد بسیار بیشتر بوده
البته ممکنه به ایزابل هم مربوط باشه اما احتمال بسیار کمی داره
چون که در موارد مشابه، تجربه این مشکلات را با مخابرات داشته ایم، به احتمال زیاد به مخابرات مربوط است

شما راهکار های مختلف را چک کردید
پیشنهاد می کنم با مخابرات مطرح کنید

• Like
Reactions: HFS

H.mirtorabi

عضو جدید
2021 , December 15
14
0
1
سلام،
دوستان مشکلی در یک مرکز تلفن داریم ممنون میشم راهنمایی کنید
یک سیپ ترانک مخابرات رو به سرور ایزابل متصل کردیم و در پارامترهای سیپ ترانک dtmf mode=auto قرار داده شده
سیپ ترانک متصل هست و تماس های ورودی و خروجی برقرار میشه
مشکلی که وجود داره این هست که با یک شماره شهری دیگر تماس میگیریم ، اونطرف روی منشی گویا هست و باید یک عددی رو به عنوان‌ کد ، مثلا 1234 وارد کنیم و در انتها# رو بگیریم، بطور تصادفی در برخی تماس ها #1234 رو‌ میگیریم و کد قبول میشه، قطع میکنیم و دوباره تماس میگیریم #1234 رو‌میگیریم و اونطرف پیغام میدهد کد اشتباه است
در حالیکه با موبایل هرچند بار تماس میگیریم و #1234 رو‌میگیریم اوکی هست ولی از روی گوشی های داخل شرکت مثلا ۲ بار اول تماس میگیریم و کد قبول نمیشه دفعه سوم تماس میگیریم قبول میشه، خیلی تصادفی و رندوم مثلا یکبار میشه،۳بار نمیشه و…

با تنظیمات dtmf در ترانک،داخلی و روی خود گوشی هم حالت های مختلف رو چک کردم auto,rfc2833 و.. باز هم ‌مشکل حل نشد
با سلام
مشکل از مخابرات است