لینک سانترال ۸۲۴

پرسشگر

پرسشگر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 9
153
5
18
سانترال ۸۲۴ را چطور میشه با سانترال های دیگه لینک کرد ؟

سیامک

پشتیبان فنی
عضو کادر مدیریت
2020 , June 9
128
42
28
سانترال ۸۲۴ را چطور میشه با سانترال های دیگه لینک کرد ؟
روش استانداری برای لینک کردن وجود نداره و لینک کردن سانترال‌های کم ظرفیت پیشنهاد نمی‌شه
ولی در صورت لزوم می‌شه با اتصال یک داخلی از یک دستگاه سانترال به ورودی شهری سانترال دیگه بین دو مرکز تلفن ارتباط برقرار کرد.

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
بله کاملا درسته
فقط می تونید داخلی مرکز مقابل را به خط شهری سانترال 824 متصل کنید و داخلی سانترال 824 را به خط شهری مرکز مقابل
به این شکل می تونید ارتباط دهید اما به معنای یکپارچه سازی نیست و فقط ارتباط از طریق خطوط انالوگ هست.
در صورت نیاز به در خواست شما دوستان امکان تولید ویدئو اموزش هست

Mahdijafari

عضو جدید
2020 , July 11
62
5
8
من قبلاً این کار را برای مشتری انجام داده ام. کلی فکر کردم تا منطقش را در آوردم. کلی آموزش هم باید به مشتری بدهیم که چه طور از این قابلیت استفاده کند. راه حل کار راه اندازی است اما محدودیت هایی دارد از جمله این که باید تمام گوشی‌های تلفن ۷۷۳۰ باشند تا بتوانند خط شهری که برای ارتباط با سانترال دیگر تعیین شده را انتخاب کنند.

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
نیازی به تلفن ۷۷۳۰ نیست
با هر تلفن دیگری هم امکان پذیر است

Mahdijafari

عضو جدید
2020 , July 11
62
5
8
چطوری؟
مثلا خط ۱ از سانترال اول را به داخلی ۱۰۳ سانترال ۲ وصل می کنیم. کاربران سانترال اول وقتی خط ۱ را انتخاب می کنند در واقع گوشی ۱۰۳ از سانترال دوم را برداشته اند. بعد باید شماره های داخلی از سانترال ۲ را بگیرند. بدون ۷۷۳۰ چطور می توانند CO1 از سانترال اول را انتخاب کنند؟
البته برای ارتباط از سانترال دوم به اول کاربران ۱۰۳ را میگیرند و پیام دیزا روی خط ۱ سانترال اول می گوید داخل مورد نظر را شماره گیری کنید. سماره داخلی را میگیرند و ادامه.
برای ارتباط سانترال ۲ به ۱ ، ۷۷۳۰ لازم نیست اما برعکسش بدون آن نمی شود. مگر این که از دو زوج سیم استفاده کنیم و ارتباط از هر دو طرف به مدل ارتباط سانترال ۲ به ۱ برقرار شود.
با مدلی که من اجرا کردم فقط یک زوج سیم مشغول شده

Mahdijafari

عضو جدید
2020 , July 11
62
5
8
در مدل من برای ارتباط از سانترال ۱ به ۲ منشی هم می تواند با ۷۷۳۰ خودش تماس بگیرد و به آنالوگ ها منتقل کند
در این صورت ۷۷۳۰ برای همه ضروری نیست.

سفیدگری

عضو جدید
2021 , April 8
28
8
3
بهترین حالت ارتباط دو طرفه است . یعنی از هر مرکزی یک خط داخلی به خط شهری مرکز دیگر وصل شود.در این صورت با برداشتن داخلی مرکز مقابل داخلی را مستقیم شماره گیری کرد و نیاز به DISA نیست.

• Like
Reactions: Mahdijafari