عدم رجیستر شدن نرم افزار ویپ خارج از شبکه با اتصال cloud DDNS

tousi65

عضو جدید
2023 , May 23
12
4
3
سلام.
من در میکروتیک cloud ddns را فعال کردم و یک nat هم برای انتقال به ایزابل با پورت 5060 ساختم . در نرم افزار گوشی موبایل گرند استریم هم ادرس سرور را همان که از میکروتیک گرفتم با :5060 زدم ولی گوشی وقتی خارج از شبکه هستم رجیستر نمیشه . می تونید راهنمایی کنید چکار کنم ؟
سپاس
طوسی

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام و درود
اول اینکه به هیچ عنوان پورت 5060 را بر روی ایزابل nat نکنید
چون خیلی سریع توسط ربات ها پیدا میشه و باید از یک پورت غیر متشابه مثل 61834 استفاده کنید
در نظر داشته باشید که امنیت در شبکه و مرکز تلفن بسیار مهم است پس ابتدا باید لایه های امنیتی را پیاده سازی کنید.

اما مشکل شما:
باید مراحل راه اندازی را بررسی کنید
پیشنهاد من این است که ابتدا با همان IP PUBLIC DYNAMIC چک کنید تا مطمئن شوید که مشکل از ایزابل و تنظیمات شما نباشد.
اگر با ای پی داینامیک راه اندازی شد، قاعدتا به cloud ddns مربوط هست
اما من خودم خیلی وقت پیش تست کردم، مشکلی نداشت
لطفا نتیجه را اعلام بفرمایید تا مرحله به مرحله چک کنیم

• Like
Reactions: HFS

tousi65

عضو جدید
2023 , May 23
12
4
3
سلام استاد
اول اینکه از زحمات شما خیلی ممنون هستم . من با دیدن فیلمهای آموزشی شما این سیستم را راه اندازی کردم و روش تدریس شما عالی بود . البته اگر برای میکروتیک هم کلاس بگذارید عالی میشه .
پورت 5060 امروز به 61384 تغییر میدهم .
من public Ip را هم در نرم افزار گرند استریم که روی گوشی موبایل نصب کردم گذاشتم کار نکرد. احساس می کنم تنظیم میکروتیک را خوب انجام نداده ام . تست میکروتیک و ایزابل را هم بلد نیستم که مثلا بتوانم درخواستی که از گوشی به مودم و میکرتیک و ایزابل می رود را ردگیری کنم .البته اول کار هم ققط دو تا گوشی قدیمی من رجیستر می شدند و گوشی های جدید رجیستر نمی شدند که در filebank دیدم بلک لیست شدند که در whitelist اضافه کردم و درست شد .
چشم مراحل را انجام می دهم و شما را در جریان می گذارم.
در انتها مجدد از روش تدریس شما سپاسگراری می کنم که همه مسایل را در حد راه اندازی یک سیستم کامل توضیخ دادید. من فقط با دیدن فیلمهای اموزشی شما سیستم را راه اندازی کردم و عاشق ایزابل شدم که خیلی ساده بود .یعنی به روش آموزش شما که باعث بشه یک نفر با دانش تقریبا صفر یک سیستم نصب کنه عالی بود.
سپاس
طوسی

• Like

tousi65

عضو جدید
2023 , May 23
12
4
3
سلام
در NAT میکرو تیک dstnat 61834 از ورودی مودم به به پورت 5060 ایزابل زدم . در گوشی موبایل هم پورت sip sever را 61834 گذاشتم . زنگ می خورد ولی صدا نداشتیم و بعد قطع می شد .
دو باره برگرداندم به حالت 5060 و ارتباط برقرار شد . اینترتت ما مخابرات است و ممکی است محابرات فقط 5060 را باز گذاشته ؟
ممنون

• Like

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام استاد
اول اینکه از زحمات شما خیلی ممنون هستم . من با دیدن فیلمهای آموزشی شما این سیستم را راه اندازی کردم و روش تدریس شما عالی بود . البته اگر برای میکروتیک هم کلاس بگذارید عالی میشه .
پورت 5060 امروز به 61384 تغییر میدهم .
من public Ip را هم در نرم افزار گرند استریم که روی گوشی موبایل نصب کردم گذاشتم کار نکرد. احساس می کنم تنظیم میکروتیک را خوب انجام نداده ام . تست میکروتیک و ایزابل را هم بلد نیستم که مثلا بتوانم درخواستی که از گوشی به مودم و میکرتیک و ایزابل می رود را ردگیری کنم .البته اول کار هم ققط دو تا گوشی قدیمی من رجیستر می شدند و گوشی های جدید رجیستر نمی شدند که در filebank دیدم بلک لیست شدند که در whitelist اضافه کردم و درست شد .
چشم مراحل را انجام می دهم و شما را در جریان می گذارم.
در انتها مجدد از روش تدریس شما سپاسگراری می کنم که همه مسایل را در حد راه اندازی یک سیستم کامل توضیخ دادید. من فقط با دیدن فیلمهای اموزشی شما سیستم را راه اندازی کردم و عاشق ایزابل شدم که خیلی ساده بود .یعنی به روش آموزش شما که باعث بشه یک نفر با دانش تقریبا صفر یک سیستم نصب کنه عالی بود.
سپاس
طوسی
سلام و درود
خواهش می کنم، باعث خوشحالی ماست، انشالا که موفق باشید
بله برای میکروتیک هم اماده خواهد شد

• Like

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام
در NAT میکرو تیک dstnat 61834 از ورودی مودم به به پورت 5060 ایزابل زدم . در گوشی موبایل هم پورت sip sever را 61834 گذاشتم . زنگ می خورد ولی صدا نداشتیم و بعد قطع می شد .
دو باره برگرداندم به حالت 5060 و ارتباط برقرار شد . اینترتت ما مخابرات است و ممکی است محابرات فقط 5060 را باز گذاشته ؟
ممنون
تنظیمات شما ایراد داره
لطفا بدون پیاده سازی امنیت، پورت فوروارد یا dsn nat رو فعال نکنید
مخصوصا زمانی که ip static دارید
اما مشکل شما به مخابرات مربوط نیست و معمولا محدودیتی وجود نداره
می تونید از تیم پشتیبانی هم کمک بگیرید
یا دوره جامع ایزابل رو تهیه کنید که تنظیمات میکروتیک و امنیت رو هم شامل میشه
البته اگر از همه تنظیمات میکروتیک هم تصویر (اسکرین شات) بفرستید، می تونیم بیشتر راهنمایی کنیم

• Like

tousi65

عضو جدید
2023 , May 23
12
4
3
سلام.
ممنون مشکل حل شد . در قسمت
advance --> asterisk sip setting
ip configuration و dynamic Host را درست کردم.
سپاس