عدم اتصال به محیط وب ایزابل

محسن عامری

عضو جدید
2024 , April 3
6
0
1
سلام وقت بخیر
ممنون از اموزش های عالی
با اموزش های شما بنده یک مرکز تلفن ایزابل راه اندازی کردم و در داخل شبکه مشکلی ندارم . چطور میتونم از طریق اینترنت به محیط وب ایزابل دسترسی داشته باشم ؟ تنظیمات NAT انجام شده ، از طریق اینترنت به محیط وب سرور دوربین های شرکت دسترسی دارم ولی به محیط وب سرور ایزابل دسترسی ندارم . احتمالا نباید تو سرور ایزابل تنظیماتی انجام بشه ؟

آذرنیا

عضو جدید
2022 , December 28
13
9
3
تهران
با سلام وقت بخیر
ممنون از توجه شما
لطفا NAT را به سمت پورت 443 تنظیم کنید ،ضمنا ایزابل شما باید دسترسی به اینترنت داشته باشد .

• Like
Reactions: محسن عامری

آذرنیا

عضو جدید
2022 , December 28
13
9
3
تهران
مشکل حل شد ، نرم افزار بریا نصب کردم . تماس برقرار میشه ولی صدا نمیاد
تماس در شبکه داخلی انجام میشود یا شبکه خارجی ؟
درصورتی که شبکه خارجی باشد لطفا NAT داخلی مورد نظر را در قسمت Extension ایزابل فعال کنید .
همچنین کدک های ilbc , g723,g729,g726 را نیز در قسمت Asterisk Sip Setting فعال نمایید .
همچنین میتوانید در قسمت service port ، sip port را هم یکبار غیر فعال کنید و کانکشن ها را پاک کرده و تست کنید و یکبار هم فعال کرده و تست کنید .
و NAT با پورت 20000-10000 هم تنظیم شود .

آخرین ویرایش:

محسن عامری

عضو جدید
2024 , April 3
6
0
1
درصورتی که شبکه خارجی باشد لطفا NAT داخلی مورد نظر را در قسمت Extension ایزابل فعال کنید .
همچنین کدک های ilbc , g723,g729,g726 را نیز در قسمت Asterisk Sip Setting فعال نمایید .
چک میکنم و نتیجه رو اطلاع میدم

محسن عامری

عضو جدید
2024 , April 3
6
0
1
همچنین میتوانید در قسمت service port ، sip port را هم یکبار غیر فعال کنید و کانکشن ها را پاک کرده و تست کنید و یکبار هم فعال کرده و تست کنید .
برای فعال سازی کدک ها میگه external ip نباید خالی باشه
ای پی پابلیک شرکت رو بزنم یا ای پی پابلیک خونه رو ؟

آخرین ویرایش:

آذرنیا

عضو جدید
2022 , December 28
13
9
3
تهران
برای فعال سازی کدک ها میگه external ip نباید خالی باشه
ای پی پابلیک شرکت رو بزنم یا ای پی پابلیک خونه رو ؟
به صورت زیر قرار دهید .
ippublic.png➡

و حتما در روتر میکروتیک dst nat با پورت 20000-10000 را به سمت مرکز تلفن تنظیم کنید . ممنون

آخرین ویرایش: