شماره گیری سریع

Mahdijafari

عضو جدید
2020 , July 11
62
5
8
ما در TDA100 روی همه داخلی ها با شماره گیری 1* به یک شماره دسترسی پیدا می کنیم چطور می توانم مثلاً 2* را به شماره دیگری اختصاص بدهم هم در جدول 6.1 speed dial را پیدا کردم اما با 001** کار می کند من می خواهم یک عدد و یک ستاره باشد

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
جهت دسترسی سریع روش های مختلفی وجود دارد
من در این بخش سه روش را معرفی میکنم
1️⃣ روش اول و بهترین روش استفاده از speed dialing است که با شماره گیری ** و شماره خانه حافظه که از 000 تا 999 است، می توان به شماره ذخیره شده دسترسی پیدا کرد
002-2-6-1.jpg
✅ جهت تغییر ** در بخش feature code می توان اقدام کرد. توجه داشته باشید که این کدها یونیک هستند به عنوان مثال اگر بخواهید ** را به * تبدیل کنید، بصورت پیش فرض امکان پذیر نیست چون از لیدینگ * در feature code ها استفاده شده یا مثلا اگر بخواهید بجای شماره گیری ** از # استفاده کنید باید در بخش feature code ها 1-6-2 در جلوی redial از # استفاده شده را پاک کنید و بعد از # به جای ** استفاده کنید(مشابه تصویر زیر)
001-2-6-1.jpg
✅ نکته بعد تعداد ارقام است که از 000 شروع می شود تا 999 و چون که 1000 خانه جهت ذخیره شماره است امکان کم کردن تعداد ارقام وجود ندارد
✅نکته بعدی اینکه این شماره قابل استفاده همه داخلی هستند و جهت محدود کردن دسترسی داخلی ها و موارد دیگر می توانید کلاس بندی مخصوص speed dialing را انجام دهید
2️⃣ روش دوم استفاده از quick dial است که می توانید هر کدی را به شماره ای دلخواه تبدیل کنید که این بخش را بانام شورت کد در سانترال های پرظرفیت می شناسیم
003-2-6-1.jpg
✅ جهت دسترسی به خط شهری مثل تعریف شماره موبایل باید قبل از شماره از شورت کد دسترسی به خط شهری استفاده کنید مشابه تصویر که از 9 استفاده شده
✅ نکته مهم اینکه استفاده از این کد ها هم مشابه دیگر کدها یونیک است و شما نمی توانید از هر کدی استفاده کنید و به این دلیل است که روش اول پیشنهاد ماست. البته در صورتی که چند شماره خاص مد نظر شماست و از کد های بسیار کوتاه تصمیم دارید استفاده کنید این روش مناسب است.
در این تصویر ما از دو کد 1* و 2* استفاده کردیم و کد 3* و 4* و .. قابل استفاده نیست چونکه در feature code ها استفاده شده پس به یونیک بودن کد ها دقت کنید
004-2-6-1.jpg
✅ نکته بعدی اینکه استفاده کردن از این کدها توسط همه داخلی ها امکان پذیر است و محدودیت در شماره گیری برای کلاس ها را شامل می شود. معمولا از این روش برای ارتباط با سانترال ها یا مراکز دیگر استفاده می شود که بسیار مناسب است.
3️⃣ روش سوم ذخیره شماره مورد نظر بر روی کلید های حافظه هر داخلی است که در ابتدای شماره باید کد دسترسی به خطوط شهری هم لحاظ شود. توجه داشته باشید که این روش قابل استفاده فقط و فقط برای همان داخلی است و قابل دسترس دیگر داخلی ها نیست

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
از مقاله زیر هم می توانید استفاده کنید جهت تنظیمات شماره گیری سریع در سانترال tda و tde