راه اندازی داخلی روی موبایل با فایروال کریو

majidcurly

عضو جدید
2022 , December 14
8
1
3
سلام . من توی مجموعه فایروال کریو دارم میخواستم بدونم تجربه ای در مورد راه اندازی داخلی روی موبایل با کریو دارید یا خیر ؟
چند تا مشکل و البته جند تا مزیت توی کریو وجود دارد . اول این که مثلا geo ip و ids , ips در کریو به عنوان یک گزینه گرافیکی وجود دارد و کار را ساده میکند . اما ظاهرا قابلیت نت کردن یک رنج پورت مثلا 10 هزار تا 20 هزار وجود ندارد و فقط نت برای تک پورت کار میکند و این باعث میشود در داخلی مشکل صدا داشته باشیم .
همچنین نظرتون رو در مورد میکروتیک مجازی که کرک شده است عنوان کنید . من این روتر را نصب کردم اما ظاهرا مشکلاتی دارد ؟

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
سلام و درود
معمولا از کریو برای لاگ استفاده میکنند و تقریبا تمامی لایه های امنیتی که بر روی کریو قابل پیاده سازی هست را روی میکروتیک هم می توانید اجرا کنید
اما در پروژه های مختلفی از کریو استفاده کردیم و مشکلی نداشتیم
قابلیت nat کردن با یک رنج هم امکان پذیره

مورد بعدی در مورد استفاده از میکروتیک مجازی :
پیشنهاد من این هست که برای شرکت، به هیچ عنوان از میکروتیک مجازی استفاده نکنید، اگر هم قرار است که اجرا کنید حتما روی سرور با چند vlan مجزا جهت تامین امنیت و تفکیک lan و wan با لایسنس اصلی استفاده کنید

• Like
Reactions: HFS

majidcurly

عضو جدید
2022 , December 14
8
1
3
میشه راهنمایی بفرمایید که دقیقا چه رولی سمت کریو باید نوشته بشه ؟
من رول زیر را نوشتم داخلی روی موبایل رجیستر میشود اما صدا منتقل نمیشه و تماس اتوماتیک بعد از حدود 5 ثانیه قطع میشه .نثقهخ.png

majidcurly

عضو جدید
2022 , December 14
8
1
3
چک کردم . مشکل از تنظیمات nat هست . وقتی ip static و ip شبکه داخلی را طبق آمورش در بخش nat ایزابل وارد میکنم . موبایل ها از بیرون شبکه رجیستر میشوند و کار هم میکنند و صدا هم منتقل میشود اما جای دیگری به مشکل برمیخورد . تماس های ورودی به سازمان کلا بعد از 6 ثانیه قطع میشوند . اما وقتی تنظیمات ip static را حذف میکنم مشکل تماس های ورودی حل میشود اما موبایل ها رجیستر میشوند ولی صدا ندارند و بعد از 6 ثانیه هم قطع میشوند .

• Like

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
سلام مجدد
ببینید معمولا زمانی NAT را در ایزابل وارد می کنیم که دو تا روتر پشت سر هم داشته باشیم
در غیر اینصورت مشکلی پیش نخواهد آمد و صدا بدون مشکل جابجا خواهد شد
وقتی مشکل قطع تماس بعد از چند ثانیه را داریم، دلیلش اینست که انتقال RTP اتفاق نیفتاده و بعد از چند ثانیه تماس قطع می شود
اگر دو تا روتر پشت سر هم قرار نداده اید، به تنظیمات NAT در RTP مرتبط هست
در تصویری که فرستادید ، تنظیمات به خوبی مشخص نیست
لطفا RTP را چک کنید

• Like