انتقال تلفن گویا به داخلی ها

محمود جابری

عضو جدید
2020 , September 17
4
0
1
با سلام و خسته نباشید
یک دستگاه سانترال پاناسانیک 824 داریم به دو خط شهری و 8 خط داخلی
دو پیغام ogm مختلف جهت خط شهری های 1 و 2 تنظیم شده است
سوال: می خواهیم در صورت تماس با خط شهری 1 چهار جک اول 11 تا 14 ارتباط برقرار شود و در صورت تماس با خط شهری دوم چهار داخلی 15 الی 18 فعال گردد
با کدام کد باید این کار را و چگونه انجام دهم
با تشکر

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
درود بر شما
اگر تماس های ورودی شما به دیزا وارد می شود
برای ارتباط با چند داخلی باید از قابلیت گروه استفاده کنید
1️⃣ ابتدا گروه بسازید با کد 600 و داخلی های مورد نظر را در یک گروه قرار دهید
2️⃣ بعد از ساخت گروه باید تعیین مسیر شود از طریق دیزا با کد 501 به سمت exten group
البته این واسه حالتی است که از دیزا استفاده کردید و کد 500 هم فعاله (در حالته withAA)
اگر از این حالت استفاده نکردید باید با کد 408 تعیین مسیر کنید (البته برای زمان روز)

محمود جابری

عضو جدید
2020 , September 17
4
0
1
سلام و دورود
ممنون بابت جوابتون
اگر نخواهم گروه ایجاد کنم . آیا می توان به هر خط شهری (از دو خط شهری موجود)یک دیزا بدهم و جک های مختلف را بهش معرفی کنم
به طور مثال در صورت تماس از بیرون به خط شهری 1 دیزا 1 پخش شود و زدن کلید های 1 تا 4 داخلی های 101 الی 104 (جک 1 تا 4)ارتباط بر قرار شود
و در صورت تمام از بیرون به خط شهری 2 نیز دیزا 2 پخش شده و با زدن کلید های 1 تا 4 داخلی های 105 الی 108 (جک 5 الی 8)ارتباط بر قرا شود
با تشکر

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
خواهش میکنم
بله میشه 8 پیغام را ضبط کرد و در جاهای مختلف استفاده کرد
✅ نکته مهم این است که شورت کد های تعیین مقصد در سانترال 824 برای هر 8 پیغام یکسان است
منظور از شورت کد همان اعداد 0 تا 9 است که در هنگام پخش تلفن گویا سانترال 824 می توان شماره گیری کرد
برای توضیح بیشتر تصور کنید که
عدد 1 را به داخلی 101 و عدد 2 را به داخلی 102 و عدد 3 را به گروه 3 ارتباط داده ایم و گروه 3 شامل داخلی های 103 و 104 هستند
و دیزا را برای خط شهری یک تنظیم کرده ایم که پیغام ogm 1 پخش شود و برای خط شهری 2 پیغام ogm2 را تنظیم کرده ایم
در این صورت هر کسی که با خط 1 تماس بگیرید پیغام 1 را می شنود و هر کسی که به خط شهری 2 زنگ بزند، پیغام 2 را می شنود
نکته اینجاست که در این حالت شورت کد های دیزا برای پیغام 1 و 2 یکسان است و هر تماس گیرنده ای عدد 1 را بزند به داخلی 101 وصل می شود و اگر عدد 2 را شماره گیری کند به داخلی 102 متصل می شود و اگر عدد 3 را شماره گیری کند به گروه 3 وصل می شود.
در واقع بر روی سانترال 824 چند پیغام متفاوت داریم اما شورت کد های یکسانی دارند
💡تنها راه حل این است اعداد هر دیزا را تفکیک کنید
مثلا اعداد 1 تا 4 را به دیزا 1 اختصاص بدید و 5 تا 9 را به دیزا 2

محمود جابری

عضو جدید
2020 , September 17
4
0
1
سلام و خسته نباشید خدمت مهندس عزیز
با عرض معذرت
با کد 600 داخلی 01 الی 04 را به گروه 1 و 05 الی 08 را به گروه 2 تنظیم کرده ام
و با کد 501 نیز مسیر داخلی را نیز تنظیم کرده ام
در صورت تماس به خط شهری 1 و زدن دکمه 1 مثلا داخلی 101 زنگ می خورد اما در صورت زنگ زدن به خط 2 شهری هم به همین صورت با زدن دکمه 1 داخلی 101 زنگ می خورد
اما من می خواهم به صورت مجزا مسیر ها متفاوت باشد
عرض کردم در صورت تماس به خط 1 شهری و زدن دکمه 1 داخلی 101 و در صورت تماس به خط شهری 2 و زدن کلید 1 داخلی 105 زنگ بخورد(دوعدد دیزا نیز فعال می باشد)
با تشکر

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
اقای جابری عزیز سلام
ارادتمندم
ببینید مشکل همینجاست
من سعی کردم به بهترین شکل توضیح بدم
اعداد 0 تا 9 برای تمام پیغام های شما یکسان است
پس اگر 2 پیغام دیزا داشته باشید، اعداد 0 تا 9 یکسانی دارند

محمود جابری

عضو جدید
2020 , September 17
4
0
1
سلام و دورود
با تشکر و سپاس فراوان از راهنمایی تان و ممنون از وقت وزمانی که برای جواب دهی به اینجانب اختصاص دادید
پیروز و سربلند باشید

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
با سپاس از شما همکار عزیز
ارادتمندم
در انتها این مطلب اضافه کنم
که این مشکل یکی از محدودیت های سانترال 824 است و برای راه اندازی چند دیزای مختلف در این سانترال راهکاری جز توضیحات بالا وجود ندارد
البته شاید از یه لحاظی منطقی باشه چون این دستگاه، یک سانترال کم ظرفیت و آنالوگ محسوب میشه و قابلیت های آن هم محدود است
بهترین جایگزین این سانترال برای استفاده از قابلیت های دیزا و بستر های سیپ، سانترال ns500 است.