ارتباط مرکز تلفن TDA-100 , سیسکو 2811 و ایزابل

cuttlas

عضو جدید
2023 , December 30
5
0
1
سلام وقت بخیر
در محل کار کنونی بنده ، ادمین شبکه قبلی ، مرکز تلفن سانترال TDA-100 را با استفاده از کارت PRI به سیسکو 2811 ارتباط داده است . و در کنار این ۲ سرور ایزابل راه اندازی کرده است که در یکی از سرور ها تمامی داخلی هایی که روی سانترال تنظیم شده است را در داخل سرور ایزابل اول دقیقا ایجاد کرده است (سر شماره 56XX 57XX ) و یک سرور دیگر یعنی ایزابل دوم ر ا برای تلفن های آیپی سیسکو و زویپر بر روی گوشی ایجاد کرده است که با سر شماره 51XX شروع میشود. و از طرفی دیگر در دفتر مرکزی هم یک عدد سانترال قرار دارد و یک سیسکو 2811
الان سیستم کار میکند . اما چند مشکل ریز دارد

مشکل اول - اینکه اگر از خارج از شرکت تماس بگیرند و منشی بخواهد تماس را به داخلی های ویپ (تلفن های سیسکو انتقال بدهد ) امکان پذیر نیست ، (اما در داخل شبکه یعنی داخلی به داخلی امکان پذیر هست)
مشکل دوم - وقتی من روی سرور ایزابل اول که داخلی های سانترال بر روی آن تعریف شده یک داخلی میسازم و آن داخلی را هم در سانترال تعریف میکنم . از شماره جدید تعریف شده میتوانم تمامی داخلی ها را بگیرم اما وقتی با آن داخلی تماس میگیرم بوق میخورد اما اتفاقی بر روی تلفن نمی افتد و زنگ نمیخوره .
مشکل سوم - گاهی اوقات سیستم خود به خود هنگ میکند وتلفن های ویپ تماس دارند اما نمیتوانند داخلی را بگیرند . که با خاموش روشن کردن سانترال مشکل حل میشود

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
با سلام
تمامی موارد که گفتید باید بررسی شود و کانفیگ ها چک شوند شاید اختلالی در مراکز هست
باید نحوه پیاده سازی سناریو هم بررسی شود
شاید روی کد های استریسک تغییراتی ایجاد شده که روی ایزابل قابل تشخیص نیست
شاید روتینگ در سیسکو مشکلی داشته باشد یا مثلا محدود شده است به رنج خاص
در هر صورت باید مرحله به مرحله توسط همکاران فنی بررسی شود

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
لطفا اگر به کانفیگ سیسکو دسترسی دارید
ارسال کنید
و البته باید از تنظیمات داخلی و ترانک های ایزابل هم تصویر بفرستید

cuttlas

عضو جدید
2023 , December 30
5
0
1
تنظیمات سوئیچ یم نمونه داخلی و تنظیمات ترانک و ورودی خروجی

پیوست ها

cuttlas

عضو جدید
2023 , December 30
5
0
1
ارسال کنید
تمامی تنظیمات را با استفاده از آموزش های شما بررسی کردم و همه چیز درست بود . مشک
این مشکل را با استفاده از OTHER EXTENTION حل کردم
اما هنوز یک چیز را متوجه نشدم .
در یک سرور ایرابل که IVR بر روی آن هست و به DIRECT DAIL : EXTENTION هم فعال است ، داخلی های سانترال را به صورت سیپ ساخته ! مگر نباید به صورت OTHER ساخته شود ؟
سیستم کار میکند اما خب برای من جای سوال بود ؟

یک مورد دیگر هست این هست من مدت زمان تماس در تلفن های ویپ را از داخلی به شهری نمیتوانم مدیریت کنم یعنی 10 دقیقه ای قطع میشود. بر روی ترانک که به روتر سییک می.رد زمان میگذارم زمان زیر 10 دقیقه کار میکند اما وقتی که بالای 10 دقیقه میگذارم کار نمیکند و به صورت اتومات سر 10 دقیقه قطع میکند.

cuttlas

عضو جدید
2023 , December 30
5
0
1
ارسال کنید
و یک سوال دیگر آیا فرقی میکند که من داخلی other را به شکل SIP/Cisco/5200 بنویسم ؟ آیا حتما باید به فرمت SIP/5200@192.168.1.4 بنویسم ؟

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
حتما باید به فرمت SIP/5200@192.168.1.4 باشد

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
تمامی تنظیمات را با استفاده از آموزش های شما بررسی کردم و همه چیز درست بود . مشک
این مشکل را با استفاده از OTHER EXTENTION حل کردم
اما هنوز یک چیز را متوجه نشدم .
در یک سرور ایرابل که IVR بر روی آن هست و به DIRECT DAIL : EXTENTION هم فعال است ، داخلی های سانترال را به صورت سیپ ساخته ! مگر نباید به صورت OTHER ساخته شود ؟
سیستم کار میکند اما خب برای من جای سوال بود ؟

یک مورد دیگر هست این هست من مدت زمان تماس در تلفن های ویپ را از داخلی به شهری نمیتوانم مدیریت کنم یعنی 10 دقیقه ای قطع میشود. بر روی ترانک که به روتر سییک می.رد زمان میگذارم زمان زیر 10 دقیقه کار میکند اما وقتی که بالای 10 دقیقه میگذارم کار نمیکند و به صورت اتومات سر 10 دقیقه قطع میکند.
باید بصورت other باشد
برای توضیحات بیشتر باید تنظیمات شما چک شود احتمالا دلیلی دارد که از سیپ استفاده کرده

cuttlas

عضو جدید
2023 , December 30
5
0
1
باید بصورت other باشد
برای توضیحات بیشتر باید تنظیمات شما چک شود احتمالا دلیلی دارد که از سیپ استفاده کرده
سلام مجدد ، ممکن هست در خصوص علت اینکه سر 10 دقیقه تماس های داخلی ویپ به شهری قطع میشود توضیحی دهید ؟ من تنظیمات سانترال را چک کردم حتی تنظیمات هم برای ترانک گروپی که برای کارت PRI30 هم ایجاد شده است محدودیت تماس داخلی به شهری ندارد و اما باز سر 10 دقیقه تماس با 4 بوق پایان می یابد.

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام
روی تصاویری که ارسال کردید محدودیتی وجود ندارد
احتمالا dial option تغییر داده شده