چند سوال در خصوص یکپارچه سازی ایزابل با پاناسونیک

سفیدگری

عضو جدید
2021 , April 8
28
9
3
سلام
ضمن تقدیر و تشکر از مهندس همتی بابت ویدئوی آموزشی بسیار مفید و با سناریوی بسیار دقیق که با حوصله فراوان تهیه شده ، چند سوال در این خصوص مطرح می کنم که امیدوارم مفید باشد.
1- آقای مهندس در تنظیمv- sip Gateway پاناسونیک و در قسمت رجیستری ، Registery Ability را disable قرار دادید و دوباره به حالت Enable بر نگردانیدید. لطفا در این خصوص توضیح فرمایید.
2- ایجاد محدویت در استفاده داخلی های ایزابل از خطوط شهری پاناسوینک چگونه است . منظورم این است که آیا این امکان وجود دارد که مانند داخلی های پاناسونیک که در یک COS هستند و میتوان در قسمت External Call Block برای آنها محدویت ایجاد کرد ، در داخلی های ایزابل هم این امکان وجود دارد یانه؟
3- اگر ایزابل دومی که با ترانک IAX به ایزابل متصل به پاناسونیک لینک شده باشد، Out Bound ایزابل دوم برای گرفتن داخلی پاناسونیک و یا استفاده از خطوط شهری پاناسونیک چگونه است ؟.

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
درود بر شما
ارادتمندم. رضایت شما باعث خوشحالی ماست.
سوال اول: در این مورد توضیحات داده شده البته در آخرین آپدیت پکیج سیپ ترانک. این گزینه برای سیپ ترانک هایی باید فعال باشد که قابلیت رجیستری دارند و سیپ ترانک هایی که trust هستند باید disable باشد
سوال دوم: باید با dial plan این کار رو انجام بدید که در پکیج جامع ایزابل بطور کامل بررسی شده
سوال سوم: توضیحات این بخش را بصورت خلاصه خدمت شما عرض می کنم
فرض کنید که شورت کد دسترسی به خطوط شهری در سانترال پاناسونیک عدد 9 باشد و ایزابل 1 به پاناسونیک متصل است و ایزابل 2 به ایزابل 1 متصل شده است.
حالا اگر ایزابل 1، تعدادی شماره را که با عدد 9 شروع شده به پاناسونیک ارسال کند، قاعدتا طبق برنامه ریزی های انجام شده باید از خطوط شهری خارج شود( که البته نیاز به دسترسی های لازم است که در پکیج آموزشی توضیحات داده شده است ).
تا اینجای کار که هیچ مشکلی نیست
❓حالا سوالی که پیش میاد این است که ایزابل 2 چطوری می تواند به خطوط شهری پاناسونیک دسترسی پیدا کند؟؟
✅ پاسخ این است، در خواست باید به گونه ای باشد که مشابه ایزابل اول، شماره گرفته شده از سمت ایزابل 2 ، در ابتدای آن باید عدد 9 قرار بگیرد تا سانترال تشخیص دهید و تماس را به سمت خطوط شهری هدایت کند
❓خوب ایزابل 2 که به پاناسونیک متصل نیست و بین آن ها ایزابل یک است، این در خواست چگونه انجام می شود؟؟
✅ این هنر شما است که باید نوع ارتباط بین سانترال ها را درک کنید و روشی را برای آن پیدا کنید که البته در تمامی دوره های آموزشی هدف ما، انتقال این مفاهیم است تا ذهن شما دوستان و همکاران عزیز را به سمتی فراتر از یک نگرش معمولی ببریم تا بصورت حرفه ای کار کنید.
اما پاسخ را بصورت تئوری عرض می کنم:
💡شما می تونید در خواست ارسالی از ایزابل 2 را با پیش شماره ی 88 ارسال کنید (مثلا 8866121402).
این درخواست طبق برنامه ریزی شما وارد ایزابل 1 می شود و در اینجا باید تماس هایی که با 88 شروع شده اند را به سمت پاناسونیک بفرستید اما با کمی تغییر.
تغییری که قراره اعمال کنید این است که 88 را حذف کنید و جایگزین آن عدد 9 را قرار دهید و بعد از آن به پاناسونیک ارسال کنید. برای اینکار به راحتی می توانید از dial plan ها استفاده کنید.
به همین راحتی درخواست از ایزابل 2 به پاناسونیک رسید با پیش شماره 9 و حالا پاناسونیک آن را به خطوط شهری هدایت خواهد کرد.

راهکار های متفاوت دیگری هم وجود دارد که شما بررسی کنید.
اینکه من 88 را انتخاب کردم برای این بوده تا شما مراحل کار را متوجه شوید. با اینحال می شه با همون 9 هم ارسال کرد
امیدوارم این توضیحات مفید بوده باشه

آخرین ویرایش:

سفیدگری

عضو جدید
2021 , April 8
28
9
3
سپاس از توضیحات مفید شما. لطفا این مطلب را هم توضیح بفرمایید که آیا امکان زنگ خور خطوط شهری پاناسونیک در داخلی های ایزابل هم وجود دارد یا نه ؟ اگر وجود دارد راه کار چیست ؟

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
ارادتمندم
بله قطعا امکان پذیر است
در بخش 2-10 می توانید برای تماس ورودی در سانترال پاناسونیک تعیین مسیر کنید
در ستون مورد نظر (بر اساس تایم کاری) اگر داخلی، شماره گروه، دیزا یا موارد دیگر را وارد کنید، تماس به سمت مقصد مورد نظر هدایت می شود
❓ اما در رابطه با ارتباط بین مراکز چه کار کنیم؟؟
ما برای هدایت سر شماره های مرکز مقابل از بخش OTHER PBX اقدام می کنیم (در پکیج ارتباط سانترال های پاناسونیک بطور کامل توضیح داده شده است و همچنین در پکیج یکپارچه سازی سانترال پاناسونیک با ایزابل) و سر شماره مرکز مقابل را قرار می دهیم فرض کنید عدد 4 را به عنوان سرشماره مرکز مقابل لحاظ کرده ایم.
💡 کافیست در بخش 2-10 شماره داخلی مرکز مقابل را قرار دهیم مثلا 401
تماس به سمت مرکز مقابل هدایت خواهد شد.

سفیدگری

عضو جدید
2021 , April 8
28
9
3
سلام متاسفانه این مورد عملی نیمشه . دو مرکز پاناسونیک و ایزابل طبق آموزش جنابعالی کاملا یکپارچه شده و تمامی مراحل موبه مو انجام شده . از هر دو طرف می شه داخلی همدیگر را شماره گیری کرد. حتی از سمت ایزابل می توان به خطوط شهری پاناسونیک دسترسی پیدا کرد. ولی زنگ خور خطوط شهری پاناسونیک را نمی توان به ایزابل هدایت کرد. در پروژه من داخلی های پاناسونیک با سرشماره 5 و داخلی های ایزابل با سرشماره 4 می باشد. داخلی 4000 در ایزابل برقرار است ولی وقتی این شماره راه در قسمت 10و2 قرار میدهیم زنگ ورودی به سمت این داخلی هدایت نمی شه و این داخلی را نمی شناسه و در نتیجه به سمت اپراتور هدایت می شه . لطفا بفرمایید که شما مانند قسمت های دیگر آموزش این کار را هم بصورت عملی انجام داده اید یا نه . خطای من کجای کار است. سپاس

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام مجدد
بله بصورت عملی انجام شده و هیچ مشکلی نیست
احتمالا یکی از مراحل را به درستی انجام نمیدید
لطفا مجددا تمامی تنظیمات رو چک بفرمایید

سفیدگری

عضو جدید
2021 , April 8
28
9
3
سلام جناب آقای مهندس من در TDE600 موفق نشدم زنگ خور خطوط شهری پاناسونیک را به یکی از داخلی های ایزابل هدایت کنم . این کار با به این روش انجام دادم ، زنگ خور خط شهری پاناسونیک را به یکی از داخلی های خود پاناسونیک دادم و سپس از طریق فیچر All FWD و با کمترین زمان به یک داخلی ایزابل هدایت کردم و این کار انجام شد . به هر حال بطور مستیم امکان پذیر نشد. اگر امکان داره ویدئو این قسمت را بصورت جداگانه به خریداران یکپارچه سازی پاناسونیک و ایزابل ارسال فرمایید.

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
درود بر اقای سفیدگری
بله این روش هم امکان پذیر است همچنین با Intercept هم قابل اجرا است
البته این روش باعث می شه که از اون داخلی دیگه نشه استفاده کرد چون forward all شده
حتما در یک ویدئو بصورت آپدیت اضافه خواهد شد به محصول یکپارچه سازی ایزابل با پاناسونیک