ورودی شهری

Mohsen

عضو جدید
2021 , June 7
2
1
3
36
Gorgan
با سلام
بنده پکیج ایزابل رو خریداری کردم و تنظیمات ایزابل رو کاملا انجام دادم
یک عدد گیت وی نیوراک HX422G جهت تست تهیه کردم که 2 پورت fxo و دو پورت fxs داره
داخلی هارو طبق آموزش هم روی fxsها و هم روی سافت فون ها تنظیم کردم
از مرکز ایزابل میتونم به هر جایی تماس بگیرم ولی وقتی به مرکز ایزابل با موبایل تماس میگیرم به طور خودکار تماس خودش وصل میشه و بعد از 1 ثانیه خودش قطع میشه.....این مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟؟؟
البته وقتی گیت وی رو reboot میکنم یک الی دو بار تماس وصل میشه و بعد این مشکل رخ میده
ایا امکان داره پورت fxo از تماس قبلی اشغال بمونه ؟؟؟ یا اینکه مدت زمان قطع کردن تماس در پورت گیت وی تنظیم داشته باشه؟؟؟ایا مربوط به فرکانس خط شهری میشه؟؟؟؟؟
دوستان اگر با این مشکل مواجه شدین لطفا نظرات رو اعلام کنید
از مهندس همتی خواهش دارم راهنمایی بفرمایند....

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام و درود بر دوست عزیز آقای آلوستانی
بر روی خطوط شهری آنالوگ، تماس های ورودی همیشه در سانترال ها و گیت وی ها مشکلاتی را به همراه دارد که متاسفانه یا قابل حل نیست و یا پیدا کردن برخی مشکلات آنقدر زمان بر خواهد بود که گاهی باید صورت مسئله رو پاک کنیم.
بعضی اوقات مجبور میشیم از یکسری راهکار های دیگه و غیر استاندارد استفاده کنیم. مثلا یکی از مشکلاتی که بیشتر مواقع در تماس ورودی داریم بحث cpc signaling است.
☑ شما ابتدا باید مشکلو بطور دقیق پیدا کنید، بعد تغییرات رو اجرا کنید .
من با حدس شما موافقم که گفتید ممکنه خطوط شهری disconnect نمیشن، داخل محیط وب قاعدتا باید وضعیت خطوط شهری را بتوانید ببینید. اگر بعد از تماس ورودی خطوط آزاد نمیشوند، قاعدتا به cpc و فرکانس خطوط شهری یا به تنظیمات disconnect tone مرتبط خواهد بود
یه تست عملی: تماس ورودی برقرار کنید و قطع کنید، طبق مطالب گفته شده، خطوط شهری مشغول خواهند ماند، در همین لحظه تماس خارجی از طرف یکی از داخلی ها برقرار کنید، اگر تماس خارجی برقرار نشود، قاعدتا حدس ما درست است، البته وضعیت اشغال بودن خطوط شهری را در بخش status می توانید ببینید که دقیق تر خواهد بود.
✅ نکته مهم اینست که برای قطع تماس های ورودی و آزاد شدن کامل خطوط شهری بعد از اتمام مکالمه، باید کمی زمان دهیم و تا 30 ثانیه منطقی است که به دلیل عدم تشخیص سیگنال قطع تماس اتفاق خواهد افتاد. یعنی اگر تا 30 ثانیه خط شهری آزاد نشد، دنبال تغییرات باشید تا زمان disconnect را به حداقل برسانید.
در هر صورت انتظار زیادی نداشته باشید که خطوط شهری آنالوگ، کیفیت سرویس های جدید بر روی بستر سیپ را داشته باشند.

امیدوارم تونسته باشم تجربیاتم را به شما انتقال بدم.
بررسی های لازم را انجام بدید و اگر مشکلتون حل شد، لطفا راهکار و تغییراتی که دادید را در همین تاپیک اضافه کنید
اگر مشکلتون حل نشد هم لطفا اعلام بفرمایید

Mohsen

عضو جدید
2021 , June 7
2
1
3
36
Gorgan
سلام
ممنونم از توضیحات شما
راهکار شما رو انجام میدم و نتیجه رو در انجمن مطرح خواهم کرد