محدودیت تماس با داخلی

Mjtavakoli1992

عضو جدید
2021 , December 29
3
0
1
سلام دوستان موضوع رو با یک مثال مطرح میکنم.برای یک هتل با ۱۰ اتاق میخوایم این محدودیت رو بذاریم ک اتاقها برای تماس با اتاق های دیگه باید حتما شماره منشی رو بگیرن
مثلا اتاق ۱۰۲ فقط بتونه شماره پذیرش رو بگیره و نتونه مستقیم شماره اتاق ۱۰۳ رو بگیره

Dshomali

عضو جدید
2021 , December 15
9
1
3
سلام
پیشنهاد من با توجه به اینکه گفته شده فعلا فقط ده داخلی هست (البته شاید منطقی نباشه و روش بهتری وجود داشته باشه )
تمام داخلی ها را کلاس بندی کنید . اوپراتور هم در یک کلاس مثلا کلاس 11 قرار دهید .
در قسمت 3.7.2 Internal-Call-Block تعیین کنید که کلاسی که داخلی در اون قرار دارد با کدام کلاس ها ارتباط داشته باشه و با کدام نداشته باشد . اوپراتور (کلاس یازده)هم با همه کلاس ها در ارتباط باشد .

خانم رحمانی

پشتیبان فنی
عضو کادر مدیریت
2021 , January 26
236
61
28
pbxshop.co
سلام
پیشنهاد من با توجه به اینکه گفته شده فعلا فقط ده داخلی هست (البته شاید منطقی نباشه و روش بهتری وجود داشته باشه )
تمام داخلی ها را کلاس بندی کنید . اوپراتور هم در یک کلاس مثلا کلاس 11 قرار دهید .
در قسمت 3.7.2 Internal-Call-Block تعیین کنید که کلاسی که داخلی در اون قرار دارد با کدام کلاس ها ارتباط داشته باشه و با کدام نداشته باشد . اوپراتور (کلاس یازده)هم با همه کلاس ها در ارتباط باشد .
باسلام
با تشکر از پاسخگویی شما دوست عزیز
راه پیشنهادی شما کاملا صحیح است اما این روش تنها در سانترال های پرظرفیت مانند TDA,TDE,NS قابل انجام است و در سانترال های 824 نمیتوان این کانفیگ را انجام داد.

آخرین ویرایش:

خانم رحمانی

پشتیبان فنی
عضو کادر مدیریت
2021 , January 26
236
61
28
pbxshop.co
سلام دوستان موضوع رو با یک مثال مطرح میکنم.برای یک هتل با ۱۰ اتاق میخوایم این محدودیت رو بذاریم ک اتاقها برای تماس با اتاق های دیگه باید حتما شماره منشی رو بگیرن
مثلا اتاق ۱۰۲ فقط بتونه شماره پذیرش رو بگیره و نتونه مستقیم شماره اتاق ۱۰۳ رو بگیره
باسلام
در سانترال های 824 نمیتوان تماس های داخلی به داخلی را غیرفعال کرد.

خانم رحمانی

پشتیبان فنی
عضو کادر مدیریت
2021 , January 26
236
61
28
pbxshop.co
قفل کردن داخلی یا محدودیت شماره گیری برای داخلی ها در سانترال 824 تنها برای دسترسی داخلی به خطوط شهری است نه برای تماس های داخلی به داخلی.