قطع شدن و اشغال شدن ناگهانی تلفن ها

yazdan

عضو جدید
2021 , June 2
2
1
1
سلام
وقت دوستان بخیر
دوستان من در شرکتی که هستم با یه مشکلی روبرو شدم که بعضی وقتا تلفن ها یک دفعه بوق اشغال میزنه هم تماس های ورودی و هم تماس های خروجی، فقط تماس های داخلی انجام میشه و مورد دیگه ای هم که تازگی ها باهاش مواجه شدم اینه که تماس ها بعد از یه تایم نا مشخصی قطع میشن (بعد از 2 دقیقه یا 1 دقیقه یا حتی بعد از 5 دقیقه)
به من گفته بودن که مشکل NAT هستش که من اون رو هم درست کردم ولی مشکل من حل نشد.
سوال دیگه ای هم که دارم اینه که آیا ممکنه من بتونم log از تماسها داشته باشم(که بتونم ببینم چه packet هایی در حال ارسال هست) برای این که ببینم در زمان قطع ناگهانی تماس چه اتفاقی داره میوفته.
اگر دوستانی هستن راه حلی دارن ممنون میشم راهنمایی کنن

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام به شما دوست عزیز
اگر خطوط شهری شما سیپ ترانک است، یک دلیل می تواند به NAT مرتبط باشد
✅ بعضی اوقات درNAT این مشکل پیش میاد و باعث قطع تماس می شود، برای حل این مشکل پورت پکت های ورودی را با پورت مقصد پکت ها یکسان کنید
در هر صورت قطع تماس ها دلایل مختلفی می تونه داشته باشد،
آیا همیشه این اتفاق میفته یا در اوج مصرف؟
ممکنه مشکل از تجهیزات شبکه باشه که پاسخگوی پهنای باند مصرفی نباشند، شاید با QOS مشکل شما حل بشه
ممکنه Broadcast داشته باشید
و دلایل دیگر
💡 در هر صورت درشبکه های بزرگ بهترین کار برای پیدا کردن اینگونه مسائل که دلایل زیادی می تونه داشته باشه این است که باید تاجای ممکن شبکه را کوچک کنید تا عیب یابی سریع تر انجام شود و از کمترین تجهیزات استفاده کنید و البته از تجهیزاتی که از سلامت آنها مطمئن هستید

• Like
Reactions: yazdan

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
لاگ تماس هم می تونید داشته باشید
اما لاگ استریسک کمک چندانی به شما نخواهد کرد
بهترین لاگ برای حل این مشکلات استفاده از نرم افزار های مونیتورینگ است و لاگ فایروال
چون فایروال در لبه شبکه شما قرار می گیرد بهترین راهنما برای شماست البته در صورتی که به فایروال مرتبط باشد و ایراد از شبکه داخل نباشد.

• Like
Reactions: yazdan

yazdan

عضو جدید
2021 , June 2
2
1
1
خیلی ممنون از راهنمایی هایی که کردین، مشکل از رادیو بود، که زحمت کشیدن و اومدن برامون حل کردن.
باز هم ممنون بابت وقتی که گذاشتین🙏🙏

• Like
Reactions: معین همتی

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
اردادتمندم
موفق باشید

Mahdijafari

عضو جدید
2020 , July 11
62
5
8
خیلی ممنون از راهنمایی هایی که کردین، مشکل از رادیو بود، که زحمت کشیدن و اومدن برامون حل کردن.
باز هم ممنون بابت وقتی که گذاشتین🙏🙏
می شود توضیح دقیق تر بدهید که چطور حل شد؟