ریجیستر کردن سیپ ترانک مخابرات در Grandstream UCM6202

mehdi.noori

عضو جدید
2021 , December 12
16
1
3
سلام به دوستان گرامی
یک خط سیپ ترانک دوطرفه مخابرات(Trustبدون یوزر و پسورد) دارم، ارتباط شبکه با SBCمخابرات کاملا برقراره، تنظیمات رو هم طبق آموزشهای گرنداستریم انجام دادم ولی متاسفانه ارتباط برقرار نمیشه و در استاتوس ترانک مینویسه:Unreachable. نمیدونم کجا خطا دارم :(
ضمنا چون یوزر و پسورد نداشت نتونستم با SoftPhone روی لپ تاپ تست کنم ولی پشتیبانی مخابرات میگه خط شما فعاله.
عکس ها رو هم ضمیمه کردم
ممنون میشم راهنمایی کنید

پیوست ها

مهدی باقری

ادمین
عضو کادر مدیریت
2021 , November 17
77
13
8
سلام به دوستان گرامی
یک خط سیپ ترانک دوطرفه مخابرات(Trustبدون یوزر و پسورد) دارم، ارتباط شبکه با SBCمخابرات کاملا برقراره، تنظیمات رو هم طبق آموزشهای گرنداستریم انجام دادم ولی متاسفانه ارتباط برقرار نمیشه و در استاتوس ترانک مینویسه:Unreachable. نمیدونم کجا خطا دارم :(
ضمنا چون یوزر و پسورد نداشت نتونستم با SoftPhone روی لپ تاپ تست کنم ولی پشتیبانی مخابرات میگه خط شما فعاله.
عکس ها رو هم ضمیمه کردم
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام و وقت بخیر به احتمال زیاد مشکل شما از روترتون هست روت ها و نت هایی که زدید

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام و درود
unreachable بودن معمولا زمانی هست که پکت های سیپ به مرکز مخابرات به درستی ارسال نمیشود (مشکل در src nat)
یا پکت های سیپ ارسالی از مخابرات به سمت شما به درستی به سمت مرکز تلفن هدایت نمی شود (مشکل از dst nat)
لزوما پینگ داشتن دلیلی بر ارسال و دریافت درست پکت های سیپ نیست.
لطفا تصویر از روتر بفرستید تا دقیق تر بررسی کنیم

mehdi.noori

عضو جدید
2021 , December 12
16
1
3
سلام مهندس
ممنون از پاسخ تون
دقیقا مشکل از NATها بود، sourceAddress رو جابجا نوشته بودم و البته با همکاری آقای مهندس باقری مشکل برطرف شد.و خط رجیستر شد.
البته یک مشکل دیگه پیش اومده که در یک تاپیک مرتبط مطرح میکنم.
پاینده باشید

• Like
Reactions: معین همتی

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co