تغییر تنظیمات کارت های شبکه در ایزابل پس از خاموش و روشن شدن سرور

b2never

عضو جدید
2023 , October 23
6
1
3
سلام
در یکی از سرورهای ایزابل (در ESXi) 3 کارت شبکه برای سیپ ترانک مخابرات و شاتل وجود داره و با یک کارت شبکه برای شبکه داخلی تعدادشون به 4 عدد میرسه
مشکلی که هست اینه که وقتی سرور خاموش و روشن میشه تنظیمات کارت های شبکه تغییر میکنه ، مثلا کارتی که eth0 بوده میشه eth3 و .... و قاعدتا روت ها هم عوض میشن
دیگه نه در شبکه داخلی پینگ سرور رو دارم و نه ترانک ها کار میکنن و مجبورم دوباره از اول تنظیماتشونو یک به یک انجام بدم و ارتباطات برقرار بشه
راهی هست که این مشکل برطرف بشه؟
مرسی

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
باسلام و دورد
احتمالا شما تنظیمات را به درستی انجام نمی دهید
تنظیمات شبکه باید در مسیر
etc/sysconfig/networkscript
باشد
احتمالا با دستور ، تنظیمات شبکه را انجام می دهید و اطلاعات بر روی فایل های شبکه لینوکس رایت نمی شوند

• Like
Reactions: b2never

b2never

عضو جدید
2023 , October 23
6
1
3
با سلام
من با دستور nmtui وارد تنظیمات کارت شبکه میشم و اونجا تنظیمات IP و ... مربوط به شبکه داخلی رو انجام میدم و بعد از اینکه پینگ ایزابل اومد میرم به محیط وب و 3 تا کارت دیگه رو از محیط وب IP میدم .
گاهی اوقات هم تو همون nmtui تنظیمات 3 تا کارت رو انجام میدم .
تو مسیر etc/sysconfig/network-scripts هم میرم و تنظیمات کارت شبکه ها رو میبینم و همه رایت شده هست تو فایل های ifcfg-eth0 ,,, 3
ولی در هر دو حالت بعد از خاموش و روشن شدن اسم کارت های شبکه جابجا میشن و روت ها تغییر میکنه
مرسی

آخرین ویرایش:

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
اوکی
چند مرتبه با اختلال در کارت های شبکه لینوکس مواجه شدم
البته کمی متفاوت بوده نسبت به مشکل شما
اما شبیه همین مورد که با ریست کردن، مشکلاتی در شبکه لینوکس نمایان میشد
تنها روشی که تونستم جواب بگیرم این بود که بطور کامل تمام پورت های شبکه لینوکس رو پاک می کردم، تنظیمات در فایل متنی eth و هر تعدادی که وجود داشت رو حذف میکردم و همچنین static route ها روهم حذف میکردم و از esxi هم کارت های شبکه رو حذف می کردم
لینوکس را ریست می کردم و بعد از load شدن کامل، تنظیمات رو چک می کردم که چیزی تغییری نکرده باشد
بعد از ان کارت های شبکه رو در esxi اضافه می کردم و از نو تنظیمات را انجام می دادم
مشکلم حل میشد
اما شما قبل از هر گونه تغییری، باید فول بکاپ بگیرید و بعد از آن تغییرات را انجام دهید.

• Like
Reactions: HFS و b2never