انتقال داخلی

Mojtaba.keyvannia

عضو جدید
2020 , July 11
26
1
3
سلام
تو یه دفتری NS500 نصب کردم حالا میخام تو دفتر فروشش که تو محل دیگه ای از شهر هستش دو تا داخلی راه اندازی کنم
و در حال حاضر دفتر تجهیزات سیسکو و روتر نداره و مشتری میخاد هزینه هاش زیاد نشه
بنظر شما این سناریو رو با سیپ ترانک پیاده سازی کنیم بهتره یا VOIP و یا FXS - FXO

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
دروود بر شما
پیشنهاد من استفاده از تلفن های تحت شبکه یا همان ویپ است بر روی سانترال NS500
☑ استفاده از fxo و fxs به هیچ عنوان مورد پیشنهاد ما نیست

واسه سناریو شما می توان دو راهکار را ارائه داد (البته روش های دیگری هم امکان پذیر است اما منطقی نیستند)
1️⃣ استفاده از یک مرکز تلفن: برای اینکار کافیه که کارت dsp 5110 تهیه کنید و روی سانترال ns500 نصب کنید
با نصب این کارت می توانید 4 داخلی تحت شبکه را در داخل شبکه یا خارج شبکه راه اندازی کنید مثل تلفن های تحت شبکه NT که استوک این تلفن ها هم موجود است
✅ البته با نصب کارت ویپ 5110 بر روی سانترال ns500 ، تعداد 4 عدد لایسنس IP EXT بصورت پیش فرض فعال می شود و برای راه اندازی تعداد بیشتر داخلی ها باید لایسنس تهیه کنید.
طبق سناریو شما برای راه اندازی دو داخلی در خارج از شبکه، این روش بهترین راه کار است.

2️⃣ استفاده از دو مرکز تلفن: می توانید برای دفتر دوم هم یک مرکز تلفن تحت شبکه تهیه کنید
مرکز تلفن دوم می تواند ایزابل یا سانترال tde یا ns باشد که بستگی به انتخاب و نیاز های شما دارد. اگر از یک سانترال ns استفاده کنید باید یک کارت dsp 5110 دیگر هم تهیه کنید و همچنین 4 کانال لایسنس سیپ ترانک برای سانترال اصلی و 4 کانال لایسنس سیپ ترانک برای سانترال دوم تا بتوانید دو مرکز را یکپارچه کنید
روش دوم در صورتی منطقی است که تعداد داخلی های شما بیش از 4 عدد باشد چون هزینه بالای دارد.
✅ البته اگر از مرکز تلفن ایزابل برای دفتر دوم استفاده کنید، هزینه ها بصورت چشمگیری کاهش پیدا می کند، برای این منظور کافیست یک کارت dsp 5110 و 4 کانال لایسنس سیپ اکستنشن برای سانترال ns500 تهیه کنید و ایزابل را بطور کامل با سانترال ns500 یکپارچه کنید. مزیت این روش استفاده از قابلیت های بی نظیر ایزابل مثل تعداد نامحدود داخلی در دفتر دوم است که البته در صورتیکه تعداد تماس های همزمان بین دو مرکز تلفن بیشتر از 4 کانال باشد باید تعداد لایسنس های سیپ اکستنشن را ارتقا دهید.

💡 جهت راه اندازی هر دو سناریو باید ارتباط شبکه ای بین دو دفتر برقرار شود که می توانید از روتر های میکروتیک برای راه اندازی تانل یا vpn استفاده کنید که یک دفتر باید IP استاتیک داشته باشد