استفاده از سیپ ترانک آسیاتک رو بستر فیبر نوری مخابرات

Amirhosein

عضو جدید
2023 , January 9
3
0
1
سلام وقت بخیر
من از اسیاتک خط کشوری خریدم در دفتر قبلی اینترنت آسیاتک داشتم مشکلی نبود ولی در دفتر جدید فقط اینترنت فیبرنوری مخابرات داریم . سوالم این هست چطور میتونم تماس ورودی و خورجی روی خط تلفن اسیاتک داشتم باشم روی بستر فیبرنوری مخابرات در روتر چه کاری میتونم انجام بدم که این مشکل حل بشه چون امکان خرید خط جدید نیست و امکان استفاده از اینترنت آسیاتک هم ندارم چون در محل مل سرویس ارائه نمیده و سرور ایزابل هم در دفتر خودمون هست و دسترسی به ایزابل و روتر به اسانی محیا است

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
با سلام
متاسفانه سرویس های مخابرات ارتباطی با سرویس های شرکت های خصوصی ندارد
البته که فقط در صورتی می توانید از خطوط سیپ ترانک آسیاتک استفاده کنید که زیرساخت اسیانک یا اینترنت اسیاتک را داسته باشید
پس بدون برقراری لینک با آسیاتک نمی توانید سیپ ترانک را راه اندازی کنید
به روش های مختلفی امکان پذیر است که لینک با سرور های آسیاتک را برقرار کنید که قطعا شما همه موارد را بررسی کردید
امکان point to point یا TD LTE یا زوج سیم

از طریق مخابرات هم نمی توانید لینک با آسیاتک را برقرار کنید
در غیر اینصورت باید از راهکارهای tunnel استفاده کنید و از بستر اینترنت کمک بگیرید که خیلی پیشنهاد نمی کنم
اگر به این روش نیاز داشتید، بفرمایید که بیشتر توضیح بدیم

اما من فکر میکنم با مودم های outdoor بشه ارتباط گرفت یا دکل رادیویی ببندید

Amirhosein

عضو جدید
2023 , January 9
3
0
1
ممنونم از راهنمایی شما ولی این مشکلی هست که اگر به هر دلیلی فردا از دفتر به دفتری نقل مکان کنیم و اونجا باز اینترنت شاتل باشه بازم همین مشکل رو بر میخوریم دنبال راه حل اساسی برای این مورد هستم مثل tunnel که فرمودید این به نظرم از همه منطقی تر میاد البته استاد ارجمند من دوره ایزابل شما رو تهیه کردم و مشغول آموزش دیدن هستم اگر در اون دوره ام توضیحی راجه به این موضوع دادید ممنون میشم بفرمائید .
خواستم بدونم راهکاری در روتر هست که رنج IP اسیاتک رو بدیم که دیگه مشکل نوع اینترنت رو نداشته باشیم ؟
در قیمت فایروال تب نت یادمه که باز ما IP تعریف کردیم که دیگه در واقع عوض نشه و همون آی پی بره سمت Provider ولی اینجا رو هنوز تست نکردم و میخوام راه حل بهتری پیدا کنم ممنونم میشم راهنمایی بفرمائید

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
سلام مجدد
واقعا هیچ راهکاری برای اتصال به سرور های آسیاتک از طریق زیرساخت مخابرات نیست
مگر همان tunnel
که با بستر اینترنت ارتباط را برقرار کنید
که قاعدتا کیفیت اتصال و تماس کاملا وابسته به پایداری اینترنت شماست
در رابطه با دوره آموزشی هم عرض شود که راه اندازی ایزابل و انواع سیپ ترانک ها بررسی شده اما زیرساخت و tunnel به مباحث شبکه مرتبط هست که تا حدی بصورت پراکنده گفته شده است