ارتباط سانترال های tdaبا روتر سیسکو

X10

عضو جدید
2020 , August 7
35
0
6
سلام مهندس همتی ممنون از تمام زحمات و همچنین آموزش های منحصر به فرد و کامل و با کیفیتتون مهندس من خواهشی دارم این هست که روش راه اندازی ارتباط داخلی به داخلی ۲ سانترالtda در فاصله دور رو با استفاده از روتر های سیسکو آموزش بدید و یا پکیج آموزشی تهیه کنید چون کارت فیزیکی 0484 و 0490هم مقرون به صرفه نیست و هم در بازار این کارت ها موجود نیستند جای خالی این موضوع واقعا احساس میشه ممنون میشم پاسخ بفرمایید

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام و ارادت
ممنون از شما همکار عزیز
واقعا تولید محتوا آموزشی برای شما همکاران خوب، بسیار لذت بخش است
و تولید این محتوایی که شما فرمودید نیاز به وقت داره ولی در برنامه کاری قرار می دهیم
ابتدا باید یکپارچه سازی دو شبکه انجام شود با روش مختلف تانل
و بر روی این بستر دو روتر سیسکو رو با هم ارتباط دهیم
و در نهایت سانترال های tda رو هم اضافه کنیم
روت نویسی در این سناریو بسیار مهم است

X10

عضو جدید
2020 , August 7
35
0
6
سلام مهندس من بین دو روتر سیسکو یک تانل gre زدم و در dial-peer هر سمت درsession targetآدرس سر تانل سمت دیگر را نوشتم آیا درست است ؟ و یک سوال دیگر هم اینکه علی رغم اینکه سمت روتر سیسکو در این سناریو روی حالت QsiG-Slave تنظیم کردم و کارت priپاناسونیک را روی QsiG-Master تنظیم کردم ولی متاسفانه کارت priروی پاناسونیکins نمیشود آیا کارت روی پاناسونیک با کابل کراس مشکل دارد اگر تجربه ای در این زمینه دارید ممنون میشم پاسخ بدید

X10

عضو جدید
2020 , August 7
35
0
6
البته مهندس همتی عزیز این رو هم یاداوری کنم که کارت pri روی پاناسونیک روی حالت Aمی باشد

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام مجدد
روی حالت A یا B بستگی به سناریو شما دارد
اگر دوره آموزش روتر سیسکو را تهیه کردید، لطفا مشابه دوره آموزشی کابل بسازید
البته تصویر نوع اتصالات را هم قرار می دهم
.اگر وضعیت سویئچ در حالت A است

1702276685339.png
در غیر اینصورت اگر وضعیت سوئیچ در حالت B است، کافیست از یک کابل استاندار شبکه استفاده کنید و نیازی به تغییرات در کابل ندارید.