اتصال ویپ مودم مخابرات به ایزابل

ahmadmo

عضو جدید
2022 , August 9
9
0
1
با سلام
ببخشید من خط فیبر نوری مخابرات دارم که روی مودم ست شده و از خط آنالوگ مودم استفاده میکنیم، سیستم ایزابل هم کارت شبکه دوم داره و مستقیم با لن وصل کردن به مودم مخابرات، توی تنظیمات مودم مخابرات هم چند تا آی پی و گت وی پیدا کردم با یوزر و سکرت، توی کارت شبکه هم تنظیم کردم اما پینگ نمیده، ممنون میشم توضیح بدید دقیقا چکار باید بکنم، آیا باید تنظیمات رو اول از مودم پاک کنم؟

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام و درود بر شما
روی مودم های فیبر نوری معمولا ساختار به این شکل هست که برای هر سرویسی باید کامکشن مربوط به آن را بسازید
مثلا برای اینترنت باید کانکشن pppoe که همان وی پی ان کلاینت pppoe محسوب می شود را بسازید تا به دنیای اینترنت با ip public از طریق همین کانکشن متصل شوید
یا برای voip هم باید کانکشن مخصوص ویپ را بسازید IPOE
اما از یک کانکشن نمیشه هم برای راه اندازی سیپ فون بر روی fxs های خود مودم استفاده کرد و هم برای bridge کردن
در واقع شما می توانید یک کانکشن ویپ ایجاد کنید که بریج باشد یا در حالت ip static که بتوانید از fxs مودم استفاده کنید
پس زمانیکه ip های مربوط به کانکشن ویپ را بر روی مودم تنظیم کرده اید، مسیریابی یا همان روتینگبر روی مودم انجام می شود و امکان بریج کردن وجود ندارد
این درحالیست که بهترین حالت برای راه اندازی سیپ فون یا سیپ ترانک ها بر روی مرکز تلفن ایزابل باید مودم بریج شود تا بتوانید آی پی ها را بر روی روتر دیگری یا خود مرکز تلفن تنظیم کنید

پس اگر تصمیم دارید که خطوط سیپ فون را بر روی مرکز تلفن راه اندازی کنید
بهترین کار این است که کانکشن بریج برای ویپ بسازید و بعد به مرکز تلفن انتقال دهید
می توانید از مقاله زیر هم استفاده کنید:

• Like
Reactions: esipoko و ahmadmo

ahmadmo

عضو جدید
2022 , August 9
9
0
1
ممنون از پاسخ شما 🙏
ولی مودم ما fiberhome هست و قسمت wan قابلیت ویرایش نیست و فقط یک wan تعریف شده و چیز دیگه ای نمیشه تعریف کرد و همونطور که تو عکس میبینید برای اینترنت تنظیم شده ولی با این حال قسمت voip مودم آدرس سرور مخابرات ست شده و خط آنالوگ هم وصله و استفاده میکنیم.
همون wan هم که هست رو وقتی میزنم ویرایش و نوعش رو روی voip میذارم کلا بریج غیر فعال میشه و فقط route میاد!

Screenshot (110).png
333.png

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام مجدد
بله با دسترسی پایین وارد شدید
اگر با دسترسی بالا یا ادمین وارد بشید، می تونید کانکشن بسازید یا ادیت کنید

• Like
Reactions: ahmadmo

ahmadmo

عضو جدید
2022 , August 9
9
0
1
با بالاترین دسترسی وارد شدم ولی با همین شکلی هست که اسکرین فرستادم.
با یوزر معمولی وارد میشم اصلا این قسمت ها نمیاد

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
قاعدتا به سطح دسترسی شما مرتبط هست
البته احتمال هم دارد که مودم اشکال داشته باشد اما احتمال کمی دارد
لطفا از سطح دسترسی مطمئن شوید
و اگر مشکلتون حل نشد
لطفا با تیم پشتیبانی هماهنگی بفرمایید تا ریموت بزنن و بیشتر چک کنند

ahmadmo

عضو جدید
2022 , August 9
9
0
1
بنده با مخابرات صحبت کردم، میگن که شما sip phone خرید کردید نه sip trunk و لذا خودمون روی مودم ست کردیم و مشخصات رو به شما نمیدیم! و برای خرید سیپ ترانک باید حتما حقوقی باشید و ...
الان ما هیچ راهی نداریم برای اتصال خط خریداری شده که روی مودم فیبر نوری هست؟ آیا از مودم نمیشه اطلاعات رو استخراج کرد؟ یا اینکه باید از گت وی استفاده کنیم و خط آنالوگ رو متصل کنیم بهش؟