اتصال بین دو سانترال

mohamad0317

عضو جدید
2022 , November 13
2
0
1
2 عدد سانترال tda100 و tda100d داخل یک شبکه برای اتصال داخلی ها با هم نیاز به دو عدد fxo و fxs می باشد یا هردو fxo باشند ؟؟؟

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
سلام و ارادت
اگر هر دو دستگاه در یک محل و نزدیک هستند
بهترین راهکار استفاده از دو کارت pri هست
که بطور کاملا استاندارد می توانید با هم ارتباط دهید و یکپارچه کنید
آموزش این کار هم بطور کامل و رایگان روی سایت هست
راهکار دوم می توانید خطوط شهری یک سانترال را به خطوط داخلی سانترال دیگر ارتباط دهید و بالعکس

اما اگر در فاصله از هم قرار دارند و امکان کابل کشی وجود ندارد؛ قاعدتا باید از fxo و fxs استفاده کنید

mohamad0317

عضو جدید
2022 , November 13
2
0
1
''''''''اما اگر در فاصله از هم قرار دارند و امکان کابل کشی وجود ندارد؛ قاعدتا باید از fxo و fxs استفاده کنید '''''''
من از دو عدد fxo در مبدا و مقصد استفاده کردم و و به داخلی های سانترال ها متصل کرده ام و جواب گرفتم. ولی زمانی که مقصد به سانترال بالا متصل میشود و 0 را میزند و خط ازاد میشود به محض شماره گیری پیغام شماره مورد نظر اشتباه می باشد از سمت مخابرات پخش میشود و به نظرم مشکل از قسمت digit map new rock باشه....
به نظر شما باید چیکار کنم ؟!!

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
193
43
تهران
pbxshop.co
بستگی به تنطیمات شما داره
طبق پیامی که از مخابرات پخش میشه ، قاعدتا اعداد ارسالی به سمت مخابرات اضافه یا کم هستند
معمولا ۹ یا صفر اضافی همراه با شماره اصلی به سمت مخابرات ارسال میشود که اشتباه است
بر روی سانترال و گیت وی بررسی کنید ببینید عدد خروجی به سمت مخابرات چطور و با چه prefix ارسال میشود
اعداد ارسالی به سمت مخابرات باید هیچ پیش شماره ای نداشته باشد و قبل از ارسال باید توسط مرکز حذف شود