تعامل با مخابرت برای دریافت خطوط سیپ و امور اتصال و تعویض مودم.

Agh2Ir

عضو جدید
2021 , January 10
3
0
1
سلام
وقت شما به خیر
ممنون از سایت و فروم عالیتون و آموزش هایی که قرار می دهید.
چند سوال و راهنمایی می خواستم:
۱) اگه ما تعدادی خط آنالوگ داشته باشیم می تونیم درخواست بدیم همون شماره ها رو برامون SIP کنند؟ آیا مخابرات در این امور همکاری می کنه؟
۲) یک جا سرویس FTTH هست و داره کار می کنه. یه مودم دیگه هم که از سلامتش مطمین هستم رو وصل می کنم سر فیبر و تنظیمات رو روش اعمال می کنم اما کار نمی کنه! آیا مخابرات خطوط فیبر رو بر روی مک آدرس مودم قفل می کنه ؟ یه همچین چیزایی هست ؟ لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید. سپاس.

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
سلام و ارادت
ممنون از شما همکار و دوست عزیز
راجع به تبدیل خطوط آنالوگ به سیپ
واقعیتش اینه که در یک پروژه ای این کارو انجام دادیم ، البته مرکز توحید بود
مخابرات این کارو انجام داد ولی اینکه آیا همه مراکز این کارو انجام میدن یا نه، من بطور قطعی اطلاع ندارم و بهتره که از مخابرات جویا بشید

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
در رابطه با سرویس ftth هم، بله درسته
مک مودم ها روی سوئیچ مخابرات تعریف شده و در صورت تعویض باید اطلاعات اصلاح شود تا چراغ pon ثابت شود

Agh2Ir

عضو جدید
2021 , January 10
3
0
1
برای تغییر مودم همین که با ۲۰۲۰ تماس بگیریم و مک مودم جدید رو اعلام کنیم کافی هست ؟ یا حتما باید کارشناس مخابرات بیاید یا مودم، مودم خود مخابرات باشد؟
در این رابطه و نحوه تعامل با مخابرات توضیح می دهید؟ بنده الان سرویس فعال دارم روی مودمی که از مخابرات گرفتم اما الان یک مودم دست دوم خیلی بهتر گرفتم و می خوام مودم ها رو جا به جا کنم، چه کار باید بکنم که مخابرات مک مودم جدید بنده رو روی سوییچ تعریف کنه ؟
سپاس

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
بله تماس بگیرید و مک جدید رو اعلام کنید
نیازی به حضور کارشناس نیست
و تا زمانیکه MAC مودم شما به درستی روی سوئیچ مخابرات ثبت نشده باشه، چراغ PON ثابت نمیشه
موفق باشید

Agh2Ir

عضو جدید
2021 , January 10
3
0
1
سلام

ممنون از راهنمایی هاتون
نتیجه:
تیکت زدم تو سایت مخابرات
بعد یکی دو روز از مرکز مخابرات زنگ زدند که این موارد رو باید از پیمانکار فیبر پیگیری کنید و شماره موبایلش رو دادند (که البته خودم داشتم)
پیمانکار هم یه پولی گرفت و سریال و مک مودم جدید رو ازم گرفت و فرستاد برای مسول فنی مخابرات که روی سوییچ تعریف کنه.

یه سوال: یه جایی که ویپ ایزابل دارن و مودم نت شده و خطوط تلفن که تعدادی سیپ هست اومده روی سرور ایزابل.
آیا راهی هست از دو تا پورت FXS مودم استفاده کرد و داخلی های ایزابل رو روش رجیستر کرد تا دیگه نیازی نباشه جداگانه FXS خریداری بشه؟

سوال بعدی:فکس ایزابل قابل استفاده هست؟به یکی دونفر گفتم گفتند که فکسش کلا به درستی کار نمی کنه. نمی دونم بلد نبودند و قلق داره یا این که نه واقعا مشکل داره فکسش.

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
سلام مجدد
تنظیمات مودم به این صورت که باید کانکشن مخصوص voip بسازید تا بتونید از fxs ها استفاده کنید
اما من خودم تا بحال این کارو نکردم اما حتما بررسی میکنم
در رابطه بافکس هم ، قبلا مشکلاتی از سمت مخابرات بود و خیلی مواقع در ارسال و دریافت فکس مشکل پیش میومد
اما مدتی که مشکلات حل شده و می تونید از فکس بر روی خطوط شهری سیپ استفاده کنید

مهران

عضو جدید
2021 , April 4
5
0
1
سلام وقت بخیر
در صورتیکه یک خط تلفن و یک خط سیپ ترانک هر دو بروی فیبر باشد آیا امکان اتصال هر دو به ایزابل هست ؟ ممنون از راهنمایی شما

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
درود بر شما
خط تلفنی که بر روی فیبر نوری باشد (FTTH)، همون سیپ فون محسوب می شود
که کاملا مشابه خط سیپ ترانک است و به راحتی می توانید بر روی سرور ایزابل راه اندازی کنید.

مهران

عضو جدید
2021 , April 4
5
0
1
درود بر شما
خط تلفنی که بر روی فیبر نوری باشد (FTTH)، همون سیپ فون محسوب می شود
که کاملا مشابه خط سیپ ترانک است و به راحتی می توانید بر روی سرور ایزابل راه اندازی کنید.
با درود . ممنون از پاسخ شما . سوال من این است که آیا امکان این هست که دو سیپ مختلف روی فیبر باشد و در صورت امکان پس IP آنها هم متفاوت خواهدبود ؟ و خروجی به سمت ایزابل از همان یک پورت شبکه امکان پذیر است ؟ ممنون

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
بله امکان پذیر است. قاعدتا IP ها متفاوت خواهند بود و باید دو کانکشن بسازید
بهتر است که از روتر مجزا استفاده کنید.
پس ابتدا باید دو کانکشن بریج برای دو خط سیپ بسازید که بر روی دو ether متفاوت باشند و بعد از آن به روتر میکروتیک متصل کنید و آی پی های هر سیپ را بر روی Ether میکروتیک تنظیم کنید و در نهایت بر روی ایزابل NAT کنید.

مهران

عضو جدید
2021 , April 4
5
0
1
بله امکان پذیر است. قاعدتا IP ها متفاوت خواهند بود و باید دو کانکشن بسازید
بهتر است که از روتر مجزا استفاده کنید.
پس ابتدا باید دو کانکشن بریج برای دو خط سیپ بسازید که بر روی دو ether متفاوت باشند و بعد از آن به روتر میکروتیک متصل کنید و آی پی های هر سیپ را بر روی Ether میکروتیک تنظیم کنید و در نهایت بر روی ایزابل NAT کنید.
بسیار سپاسگزارم . پس بدون استفاده از میکروتیک امکان پذیر نیست ؟ ویا اگر 3 کارت شبکه بروی ایزابل داشته باشیم امکان پذیر است .2 کارت شبکه برای سیپ

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
ارادتمندم
بله بهترین راهکار و پیشنهاد ما استفاده از روتر میکروتیک است. اما با استفاده از چند کارت شبکه هم امکان پذیر است.

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
ارادتمندم
موفق باشید

مهران

عضو جدید
2021 , April 4
5
0
1
سلام وقت بخیر .با تشکر از راهنمایی در مورد میکروتیک .یک سوال دیگر هم داشتم برای هر trunk امکان استفاده از ivr جداگانه هست .

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
سلام مجدد
بله امکان پذیر است
هیچ محدودیتی وجود ندارد