عدم استفاده از خط آزاد در دفتر تلفن

saeedz

عضو جدید
2023 , November 29
27
0
1
با سلام خدمت اساتید محترم
منشی ما در جک 01و کمک منشی در جک 02 تعداد 2 خط خارجی و 2 خط داخلی مجموعه(قابلیت گرفتن شماره های غیر سانترال داخل شرکت 4 شماره ای) را روی دکمه های کناری خود فعال نموده اند. وقتی از جک 01 با کد 001شماره تلفن 100شماره ای را تنظیم می کنیم و در فرمان کد خط شهری که در سانترال های دیگر 9 می باشد را وارد می کنیم دستگاه با زدن بوق انتهایی فرمان را قبول می کند ولی در هنگام استفاده از دفتر تلفن بعد از گرفتن شماره عدد مورد نظر مثلا 00 تلفن در کلید کناری روی خط داخلی شرکت می رود که امکان گرفتن خط شهری ندارد (بجای رفتن روی خطوط شهری و روشن شدن یکی از کلیدهای خط شهری کناری) بنظر مشکل کجاست؟
لازم بذکر است ذخیره کردن شماره تلفن و استفاده از آن دقیقا مطابق دستورالعمل پیش رفته و این فرایند در جکهای دیگر سانترال شرکت مثلا جک 05که خودم باشم بدرستی کار می کند و گویا قبلا این فرایند اجرا می‌شده و لی موردی در تنظیمات به اشتباه تغییر کرده که باعث بروز این مشکل شده است
ممنون از دوستان گرامی

سیامک

پشتیبان فنی
عضو کادر مدیریت
2020 , June 9
128
42
28
با سلام خدمت اساتید محترم
منشی ما در جک 01و کمک منشی در جک 02 تعداد 2 خط خارجی و 2 خط داخلی مجموعه(قابلیت گرفتن شماره های غیر سانترال داخل شرکت 4 شماره ای) را روی دکمه های کناری خود فعال نموده اند. وقتی از جک 01 با کد 001شماره تلفن 100شماره ای را تنظیم می کنیم و در فرمان کد خط شهری که در سانترال های دیگر 9 می باشد را وارد می کنیم دستگاه با زدن بوق انتهایی فرمان را قبول می کند ولی در هنگام استفاده از دفتر تلفن بعد از گرفتن شماره عدد مورد نظر مثلا 00 تلفن در کلید کناری روی خط داخلی شرکت می رود که امکان گرفتن خط شهری ندارد (بجای رفتن روی خطوط شهری و روشن شدن یکی از کلیدهای خط شهری کناری) بنظر مشکل کجاست؟
لازم بذکر است ذخیره کردن شماره تلفن و استفاده از آن دقیقا مطابق دستورالعمل پیش رفته و این فرایند در جکهای دیگر سانترال شرکت مثلا جک 05که خودم باشم بدرستی کار می کند و گویا قبلا این فرایند اجرا می‌شده و لی موردی در تنظیمات به اشتباه تغییر کرده که باعث بروز این مشکل شده است
ممنون از دوستان گرامی
با کد 400 سوکت‌های co که به خط شهری وصل نیستند غیر فعال کنید.

saeedz

عضو جدید
2023 , November 29
27
0
1
با عرض سلام خدمت سیامک عزیز
بنده طبق فرمایش شما از کد 400پورت Co که با خط شهری وصل نیستند غیرفعال کردم والان امکان ذخیره کردن فراهم شده(فقط در حالتی که مربوط به پورت شماره های داخلی غیر فعال کنم) با این کار مشکل برطرف شد ولی دیگه در دگمه کناری خطوط داخلی را نداشتم و مجددا مجبور شدم به حالت قبلی یعنی فعال کردن پورتهای 4 و 5 برگردم
لازم بذکر است که در این حالت پس از استفاده از امکان شماره گیری سریع بعد از وارد کردن کد شماره تلفن بجای استفاده از خطوط شهری برای تماس به پورت 4 که فقط برای داخلی استفاده میشه میره و عملا این امکان مختل میشه
در باکس اصلی 2 سیم داخلی توسط نصاب به پورتهای 4 و 5 وصل شده که امکان استفاده فقط برای منشی فراهم می باشد

سیامک

پشتیبان فنی
عضو کادر مدیریت
2020 , June 9
128
42
28
لازم بذکر است که در این حالت پس از استفاده از امکان شماره گیری سریع بعد از وارد کردن کد شماره تلفن بجای استفاده از خطوط شهری برای تماس به پورت 4 که فقط برای داخلی استفاده میشه میره و عملا این امکان مختل میشه
پورت ۴ چطوری برای داخلی استفاده می‌شه
۲ تا سانترال ۸۲۴ رو به هم وصل کردید؟

saeedz

عضو جدید
2023 , November 29
27
0
1
سلام و عرض ادب
منظور بنده داخلی سانترال نبود 2تا سیم تلفن داخلی شرکت که 4شماره ای هست و امکان برقراری تماس با خطوط آنالوگ کل سیستم (غیر سانترال) را دارد در باکس 824 و پورتهای 4و5 سیم ورودی دارد و امکان استفاده از آنها تنها برای جک01 منشی فراهم شده است
لازم بذکر در این شماره های داخلی با وارد کردن 4 شماره دیگر به اول آنها امکان گرفتن تماس از بیرون شرکت فراهم می گردد ولی از داخل به بیرون شرکت فقط داخلی های آنالوگ و تماس خط صفر امکان پذیر نیست مشکل ما هم همین است که وقتی دفتر تلفن روی این کلید تعریف شده می رود چون امکان تماس بیرونی ندارد متوقف می گردد بجای رفتن روی پورتهای 2و3 که خطوط خط بیرونی هستند
ممنون از وقتی که می گذارید
موید باشید

سیامک

پشتیبان فنی
عضو کادر مدیریت
2020 , June 9
128
42
28
متاسفانه درست متوجه وضعیت تلفن‌های شما نشدم
با پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا بهتر بتونیم کمکتون کنیم
021-67241000