تاخیر در باز شدن صفحات در وب ایزابل

سفیدگری

عضو جدید
2021 , April 8
28
8
3
سلام ، جناب آقای مهندس همتی
ضمن تقدیر از جوابگویی شما ، مشکلی که بنده دارم این است که در بعضی از پروژه ها وب ایزابل برای باز شدن بیش از ده ثانیه طول می کشد. این حالت حتی در یک رنج بودن PC و سرور ایزابل اتفاق می افتد.
با تغییر GW هم مشکل حل نمی شود و واقعا اعصاب خورد کن است. آیا راه حلی برای این کار وجود دارد. ضمنا سرور به اینترنت متصل نیست و در شبکه داخلی نصب شده است.

معین همتی

مدیر انجمن
عضو کادر مدیریت
2020 , June 8
701
188
43
تهران
pbxshop.co
سلام و ارادت
بله این مشکل روی نسخه 2017 ایزابل هست و درصورتیکه ایزابل به اینترنت متصل باشد، تاخیر از بین می رود
اما خوب همیشه و در تمامی پروژه ها این طور نیست و گاهی اوقات به ایزابل اینترنت نمی دهیم و این مشکل در این نسخه وجود دارد
دلیلش هم اینه که با هر کلیک شما درخواستی به یه آدرس اینترنتی داده میشه و زمانیکه شما اینترنت نداشته باشی سرعت اجرای محیط وب شما به شدت کاهش پیدا می کنه و گاهی به 30 ثانیه هم میرسه
در نسخه های بعدی ایزابل این مشکل حل شده اما از آنجایی که نسخه های بعد از آن بطور مکرر، مشکلات مختلف را داشته اند پیشنهاد می کنیم که فعلا از نسخه 2017 استفاده کنید و به نسخه جدید بدون فول بکاپ، به هیچ عنوان مهاجرت نکنید.
اما در چنین مواقعی چه راهکاری وجود داره و اگر راه کاری وجود نداره چطور میشه صورت مسئله رو پاک کرد؟
1️⃣ برای پاک کردن صورت مسئله، می تونید از محیط وب و گرافیکی free pbx استفاده کنید که به زیبایی ایزابل یا الستیکس نیست اما اگر چاره دیگری نباشد، بهترین راه است.
برای اینکار کافیست وارد unembedded شوید و برنامه ریزی کنید که البته گزینه ها جابجا هست و یکسری قابلیت ها رو اضافه داره و یکسری قابلیت ها رو هم نسبت به محیط وب ایزابل کمتر داره.
2️⃣ درخواست های اضافی که از سمت ایزابل خارج میشود به سمت اینترنت را در روتر یا فایروال drop کنید
3️⃣ راه کار سوم و بهترین راهکار که هیچ منطقی هم ندارد اما با این کار مشکل سرعت ایزابل 2017 حل خواهد شد که بارها و بارها تست کردم و همیشه مشکل سرعت ایزابل رو حل کرده،
وارد تنظیمات شبکه در وب ایزابل بشید، دقت کنید که اینکار حتما باید در محیط وب ایزابل انجام شود نه در لینوکس،
گیت وی ایزابل را به آدرسی دیگر تغییر بدید و سیو کنید، مجدد به آدرس قبلی برگردانید و مجدد سیو کنید
مشکل سرعت شما حل خواهد شد و همانطور که گفتم کاملا غیر منطقی
این راه کار بصورت کاملا اتفاقی پیدا شده

• Like
Reactions: pana_service